4MAT Logo
Projekt graficzny logo oraz sygnetu dla firmy 4MAT wraz z wizualizacją
4MAT to jednoosobowa lokalna firma, która specjalizuje się w usługach znakowania i cięcia różnorakich materiałów. Od aluminium, poprzez szkło i tworzywo sztuczne, po materiały drewniane. Patryk, współzałożyciel i obecny właściciel firmy, sam obsługuje laser tnący, drukarkę UV, ploter tnący oraz prasę i drukarkę sublimacyjną. Dzięki dostępowi do różnorodnych maszyn i urządzeń, zakres jego usług jest ogromny i ograniczony tylko wyobraźnią klientów. 
Grawerowanie i cięcie przedmiotów wykonanych z drewna, skóry oraz tworzyw, wycinanie wielkoformatowe foli, drukowanie w kolorze na przedmiotach tekstylnych, szklanych i wielu innych. 
Nazwa 4MAT powstała z połączenia cyfry 4 (ang. four) oraz 3 pierwszych liter imienia współzałożyciela firmy, Mateusza. Razem czytane "four" (fonetycznie for) oraz "mat" tworzą wyraz "format".
Format to, w ogólnym znaczeniu, reguły określające strukturę fizyczną, sposób rozmieszczenia, zapisu informacji danego typu. Inaczej: wzorzec, szablon(źródło: Wikipedia), a więc coś co jest podstawą pracy z laserem, drukarką UV oraz ploterem.
Konstrukcja loga 4MAT

Zobacz także

Back to Top